Sâmbătă, 2024-04-20, 9:46 AM
Bine ati venit Guest | RSS
ROCKETS
Principala | Filme intregi pe YouTube - Rockets Forum | Inregistrare | Login
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Cautare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Rockets Forum » rockets » Stiri » Filme intregi pe YouTube
Filme intregi pe YouTube
Shark1Data: Marţi, 2009-01-20, 11:43 AM | Mesaj # 1
Site/Forum Administrator
Grup: Administrators
Mesaje: 86
Reputaţie: 6
Status: Offline
Metro-Goldwyn Mayer Studios (MGM) va fi primul producator de filme care va posta productii complete pe YouTube, a anuntat compania. YouTube se pregatea sa lanseze un asemenea proiect, dupa ce luni in sir a incercat sa se impace cu producatorii de la Hollywood. Se pare ca MGM nu va fi singurul studio care va posta filme intregi pe YouTube, potrivit unor surse din industria de profil. Vara trecuta, Lionsgate a anuntat semnarea unui parteneriat cu site-ul de partajare video , dar acesta permitea studioului sa ofere numai fragmente din filme si spectacole de televiziune. Pentru Google, care detine YouTube , aceasta intelegere schimba total realitia sa cu holywood-ul. Au existat o serie de discutii in legatura cu modul in care Google a tratat proprietatea intelectuala pe site-ul sau.Justitia , potrivit celor de la YouTube, nu ii poate invinui pe proprietarii site-ului pentru faptul ca utilizatorii incalca legea. Studiourile trebuie sa le multumeasca celor de la Hulu, portalul video a NBC Universal si News Corp, pentru ca au fortat Google sa priveasca altfel lucrurile. Hulu a devenit cel mai important loc pentru vizionarea de filme complete si spectacole de televiziune pe internet, generand venituri din reclama la fel de mari, intr-un singur an , cat a reusit sa adune YouTube in trei ani. Daca Google voia sa atinga acelasi succes, trebuie sa ajunga la o intelgere cu studiourile de filme. Si asa a si facut. YouTube si-a dezvoltat sistemele care permit eliminarea clipurilor piratate si dezvolta playerele video care prezinta imagini mai clare decat cel standard de pe site. Nu este insa public rezultatul negocierilor dinte MGM si Google. Singurul obstacol pentru ca Google si YouTube sa obtina filme complete de la mai multe studiouri este insistenta Google asupra unui anumit format de reclama , spun sursele care au refuzat insa sa divulge ce tip de reclama prefera.


DACA O DAU IN BARA...... AM GRIJA SA FIE BARA-GOL !!!
currently improving myself; v2.0 coming soon!
 
ScarFaceData: Marţi, 2009-01-20, 2:47 PM | Mesaj # 2
Lieutenant general
Grup: Member
Mesaje: 505
Reputaţie: 7
Status: Offline
super tare :P... insa...

Quote
YouTube si-a dezvoltat sistemele care permit eliminarea clipurilor piratate

mi se pare o prostie... si eu am avut doua video`uri care mi`au fost banate... unul era modificat de mine si unul era luat dupa net mai de mult si postat ulterior...


 
Rockets Forum » rockets » Stiri » Filme intregi pe YouTube
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Copyright MyCorp © 2024