Sâmbătă, 2024-04-20, 2:29 AM
Bine ati venit Guest | RSS
ROCKETS
Principala | Cum sa te lasi de fumat in 5 Pasi - Rockets Forum | Inregistrare | Login
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Cautare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Rockets Forum » rockets » Funny » Cum sa te lasi de fumat in 5 Pasi (Metoda nu am testat-o inca dar daca la voi da roade.. ..)
Cum sa te lasi de fumat in 5 Pasi
Shark1Data: Marţi, 2009-01-06, 3:19 PM | Mesaj # 1
Site/Forum Administrator
Grup: Administrators
Mesaje: 86
Reputaţie: 6
Status: Offline
Am gasit intr-o Revista ... (Nu spun numele .. ca nu merita aceasta reclama :d) cateva sfaturi pentru a va lasa de fumat si m-am gandit ca poate .. va sunt necesare:)):))

1. Suma viciilor unui om ramane mereu constanta, asa ca puteti incerca un viciu mai putin daunator si mai "COOL". Drogurile injectabile pot reprezenta i alternativa de efect. Sunt mai putin daunatoare pentru mediu, pierdeti mai putin timp (decat sa fumati 20 tigari pe zi-total 1H-1.5h, cateva minute o injectie sau doua), nu ii deranjati pei cei din jur pentru ca nu exista drogat pasiv. Interesul pentru tigari va va disparea si nu veti mai avea nici bani pentru a le cumpara. Mare atentie sa nu ajungeti la inchisoare, unde puteti sa va apucati din nou de fumat.

2. O boala incurabila ar putea fi un motiv foarte serios sa va lasati de fumat. Atentia de la acest viciu va fi captata de dorinta de insanatosire, iar vizitele dese la spital va pot convige ca tutunul este daunatir si trebuie evitat. De asemenea, veti fi foarte ocupat cu sedintele de terapie, care va vor ocupa tot timpul si va vor diminua bugetul, deci nu veti mai cumpara tigari. Pont: multe boli gravi se transmit prin obiecte infectate care intra in contact cu sangele . Puteti combina metoda 1 cu metoda 2 folosind aceeasi seringa de mai multe ori si incurajand oameni pe care ii banuiti a fi bolnavi sa o imparta cu dvs. Contribuiti astfel la o lume mai curata si reciclati deseuri nebiodegradabile.

3 Puteti sa renuntati complt la sex pe o perioada nedeterminata- e cunoscuta inclinatia oamenilor de a fuma dupa o partida de sex. De asemenea, renuntati la mancare si bautura, la cafea si la orice obicei care va poate duce cu gandul la fumat.

4. Faceti tot posibilul sa duceti o viata sociala redusa, nu iesiti din casa decatdaca aveti un motiv foarte intemeiat- de exemplu, pentru a cumpara reviste hartie igienica sau calmante- , nu mergeti la inatlniri, nu iesiti in orash sau in baruri. In prima faza, e recomandat sa renuntati la job. La serviciu , tentatia de a fuma alaturi de colegi e foarte mare. Va puteti gasi oricand un job mai bun fiind nefumator.

5 O substanta iritanta administrata in doza corespunzatoare si la momentul potrivit va poate diminua pofta de fumat. De exemplu , daca inhalati cianura sau inghititi spray paralazizant , veti simti repulsie(cel putin pentru un timp) fata de tigari. Desi prima data va puteti alege cu arsuri ale buzelor sau probleme ORL , nu va descurajati. Cu timpul , veti sti cantitatea potrivita, mai ales ca aceasta masura se aplica doar in cazuri exceptionale, pentru rezultate pe termen lung folosind , desigur, metodele de mai sus.

Aceste sfaturi , binenteles, pot functiona doar daca fumatul nu este singura dvs. placere. Ar fi absurd sa va facem sa renuntati la ea.



DACA O DAU IN BARA...... AM GRIJA SA FIE BARA-GOL !!!
currently improving myself; v2.0 coming soon!
 
mTzData: Marţi, 2009-01-06, 4:30 PM | Mesaj # 2
Grup: Şterse





Si in caz ca acele metode nu merg: :))
1.sari de la etaju 10
2.sari in apa la -20 grade
3.taieti venele :))
Efectul va fi acelashi
Gj shark1 :))
 
triple_xData: Joi, 2009-02-05, 4:26 PM | Mesaj # 3
Lieutenant colonel
Grup: Member
Mesaje: 113
Reputaţie: 3
Status: Offline
interesante mtode dar nu le incercati niciodata:))
P.S. eu nu fumez:))


Here is John Abruzzi!

Mesajul a fost editat de către triple_x - Joi, 2009-02-05, 4:28 PM
 
smileData: Joi, 2009-02-05, 9:31 PM | Mesaj # 4
Lieutenant colonel
Grup: Member
Mesaje: 95
Reputaţie: 2
Status: Offline
Quote (mTz)
2.sari in apa la -20 grade

mtz... aia e gheata deja <_<

 
SickMindData: Joi, 2009-02-05, 9:32 PM | Mesaj # 5
Sergeant
Grup: Member
Mesaje: 39
Reputaţie: 1
Status: Offline
Nu ma refeream la o balta :))si chiar daca ar fi gheata tot iti spargi capu si ramai inconstient :)) tot acelasi efect are :P

 
ParanoiaData: Joi, 2009-02-05, 10:48 PM | Mesaj # 6
Support
Grup: Member
Mesaje: 84
Reputaţie: 2
Status: Offline
Vrei sa te lasi de fumat?!

Da-mi mie tigarile tale thumbup


You -> <- Me
 
Rockets Forum » rockets » Funny » Cum sa te lasi de fumat in 5 Pasi (Metoda nu am testat-o inca dar daca la voi da roade.. ..)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Copyright MyCorp © 2024